دایکات پینگ پونگی :

 

دستگاه دایکات بیشتر در جعبه سازی مورد استفاده قرار میگیره و کار اصلی دایکات برش زدن ( یا بهتر بگیم قالب زدن ) ورق های کارتن هست و تبدیل آن ها به جعبه. 

جعبه هایی مثل جعبه های پیتزا, قطعات ماشین , قطعات دستگاه ها و .... پس از لمینت و چاپ شدن در دستگاه دایکات قرار می گیرن و بر اساس سایز جعبه و قالب و عوامل دیگر تیغ زده می شوند.

چرا این دستگاه دایکات پینگ پونگی یا ریلی نام دارد؟؟؟

این دستگاه به خاطر اینکه برای تیغ زدن ورق های کارتن به شکل تخته ورزش پینگ پنگ  عمل می کند و هماهنگ بازی پینگ پنگ به حداقل 2 نیروی انسانی برای کار نیاز دارد به دستگاه دایکات پینگ پونگی نام گذاری شده است.

 

تفاوت های دایکات فکی و پینگ پونگی :

1-دستگاه دایکات پینگ پونگی یا دایکات ریلی در کل هماهنگ دایکات فکی عمل می کند اما نحوه تنظیم این دستگاه نسبت به دایکات فکی سخت تره و اینکه , کار کردن با این دستگاه نیاز به 2 نیروی انسانی دارد در حالی که دایکات فکی با یک نیروی انسانی هم می تواند استفاده بهینه رو از اون کرد.

2-دایکات پینگ پونگی نسبت به دایکات فکی از خطرات کمتری بر خوردار هست چرا که نیروی انسانی از محل فشار دستگاه , برای قالب زدن ورق های کارتن دور تر هستند.

3-قیمت دستگاه فکی نسبت به پینگ پونگی گران تر هست.

4- میزان فضایی که دستگاه دایکات پینگ پونگی اشغال میکنه بیشتره.

دستگاه دایکات پینگ پونگی

 

قرار گرفتن قالب در دستگاه دایکات پینگ پونگی :

 

بر خلاف دستگاه دایکات فکی که قالب بر روی دستگاه پیچ می شود , در دایکات پینگ پونگی  قالب فقط بر روی نقاله های روی دستگاه قرار می گیرد , و ورق های کارتن را بر روی قالب می گذارند و سپس کلید استارت رو فشار می دهند. در این هنگام نوار های پارچه ای قالب رو از یک طرف دستکاه به طرف دیگر دستگاه می برند و در وسط راه قالب از فشاری که غلطک به آن وارد می کند , ورق را به جعبه مورد نظر تبدیل می کند.

 

مشخصات اکثر دایکات های پینگ پونگی (دایکات ریلی) :

 

مجهز به تایمر های کنترل زمان کار و مکان قالب

سیستم انتقال قدرت توسط چرخ زنجیر و تسمه

ظرفیت تولید 800 ضربه در ساعت

تحمل بیش از 50 تن فشار برای بریدن انواع مواد

(چرم ، مقوا ، کارتن ، لاستیک و ورقه های نازک فلزی)

دارای دیواره جانبی یکپارچه برای جلوگیری از صدمه دیدن قالب

سیلندر پلی اتیلن با پوشش بیش از 7 سانتیمتر ضخامت و 10 سال عمر مفید

مجهز به سیستم فرمان اتوماتیک و دستی و شمارشگر

 

 

بیشتر بخوانید:

دستگاه دایکات فکی